Ile kosztuje trener personalny (w Warszawie)

I JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWEGO TRENERA DLA SIEBIE

W dzisiejszych czasach dbanie o siebie, w tym utrzymywanie formy poprzez treningi potrafi sporo kosztować. Dlatego, chociaż trening personalny jest coraz bardziej powszechny, możesz wahać się, czy powinieneś zainwestować więcej pieniędzy w swój program treningowy. Jeśli jednak jesteś już zaangażowany w jakieś formy wysiłku fizycznego, przykładowo zajęcia na siłowni, i nie osiągasz pożądanych wyników lub, alternatywnie, dopiero zaczynasz swoją podróż z fitnessem, na pewno przeszło Ci przez myśl pytanie, czy warto zainwestować w profesjonalne doradztwo.

W tym artykule postaram się, nie tylko, odpowiedzieć Ci na pytanie ile kosztuje trener personalny, ale też przybliżyć Ci wszystkie tematy związane z wyborem trenera personalnego — czy warto, ile to kosztuje i jak znaleźć tego właściwego, kiedy już zdecydujesz, że to coś odpowiedniego dla Ciebie.

Spis treści

Czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Dostosowanie ćwiczeń i całego systemu treningowego do Twoich potrzeb z pewnością ma swoje zalety. Nasze ciała się różnią i chyba każdy z nas przekonał się na własnej skórze, że to, co u jednego sprawdza się doskonale w kwestii diety i ćwiczeń, u nas może nie przynieść żadnych pozytywnych rezultatów. Wpływają na to między innymi warunki genetyczne, styl życia czy stan zdrowia, a także wiele innych czynników, o których możesz nie wiedzieć, a które doświadczony trener na pewno weźmie pod uwagę, układając Twój indywidualny plan treningowy. Dlatego być może spersonalizowane podejście to najlepszy sposób, aby uzyskać pożądane efekty.

Współpraca z trenerem personalnym znacznie zwiększy Twoje szanse na osiągnięcie celów w określonym czasie. Pogłębisz przy tym swoją znajomość ćwiczeń i techniki, wypracujesz rutynę, która z biegiem czasu przerodzi się w dobre nawyki. Dostaniesz profesjonalne wskazówki i porady, a trener pomoże Ci zapobiec nawracającym, jak i przyszłym kontuzjom.

Jak rozpoznać dobrego trenera personalnego?

Jeśli chcesz zatrudnić osobistego trenera, oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Kwalifikacje i specjalizacje

Przede wszystkim sprawdź kwalifikacje trenera, zanim zaczniesz z nim współpracę. Na rynku nie brakuje trenerów amatorów, którzy sprawiają dobre pozory, jednak brakuje im podstawowej wiedzy, niezbędnej do wybrania bezpiecznych i efektywnych ćwiczeń. Trener Konrad to również wykładowca który współpracuje z Akademią Trenerów Personalnych Health Factory oraz RehaFit.

Niektórzy trenerzy osobiści mają kwalifikacje i doświadczenie w określonych obszarach, takich jak utrata wagi, coaching sportowy, odżywianie, ćwiczenia przed i po porodzie itp. Możesz rozważyć, jakie cele chciałbyś osiągnąć i znaleźć takiego trenera, który ma doświadczenie, w realizacji celów podobnych do Twoich. 

Doświadczenie 

Teoria to jedno, doświadczenie z żywym organizmem drugie. Warto oddać się w ręce osoby, która jest doświadczona i potrafi wykazać rezultaty osiągnięte z wcześniejszymi klientami. 

Referencje, które można znaleźć na stronie internetowej trenera czy opinie w innych miejscach takich jak fora to bardzo ważna wskazówka. Jeśli nikt nigdy nie słyszał o danym trenerze, a on nie jest w stanie przedstawić nam żadnej historii klienta, któremu pomógł osiągnąć cele – powinna zapalić nam się czerwona lampka. 

Zobacz także

WarsawTrainer Metamorfozy 

Joanna o treningu z WarsawTrainer

Dostępność

Wolisz ćwiczyć rano, po południu czy wieczorem? Albo w weekendy i wieczory? Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy trener osobisty, którego chcesz zatrudnić, jest dostępny w godzinach, w których możesz trenować.

Filozofia

Różni trenerzy personalni mają różne podejście do treningu. Zapytaj trenera, jakie są jego wartości, jeśli chodzi o zdrowie, trening i dietę, i znajdź takiego, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. W Warsaw Trainer stawiamy przede wszystkim na indywidualne podejście do potrzeb i celów każdego klienta, holistyczny rozwój ciała oraz dobre relacje i wzajemny szacunek.

Osobowość

Wszyscy mamy style uczenia się, które odpowiadają nam bardziej niż inne jak i osobowości, z którymi najlepiej się dogadujemy. Czy bardziej zależy ci, aby ćwiczyć z trenerem, który bardzo poważnie podchodzi do pracy i w każdej sekundzie wykazuje się niezwykłym profesjonalizmem, czy też takim, który wprowadza luźną atmosferę? Pamiętaj, że to Twój czas i możesz zdecydować z kim i jak chcesz go spędzić. 

Jak wygląda konsultacja z trenerem osobistym?

Rozmowa i testy sprawnościowe 

Zaczniemy od rozmowy o Twoim stanie zdrowia, przebytych kontuzjach itp. Wspólnie ustalimy cele Twojego treningu. Dowiesz się, czym jest teoria jednego stawu i dlaczego jest taka ważna oraz czym jest siła obrotowa i jak ją wytwarzać. Nauczymy Cię również jak ułożyć kręgosłup w odpowiedniej, bezpiecznej pozycji do ćwiczeń. 

Ocenimy Twoją ogólną sprawność fizyczną podczas testów sprawnościowych oraz dowiesz się, czy występują ograniczenia zakresu ruchu w stawach. Trener poprosi Cię o wykonanie pewnych ćwiczeń i dokona pomiarów. Nie martw się tym jak wypadniesz. Nie ma tutaj złych czy dobrych wyników. Chodzi jedynie o zrozumienie, z jakiego punktu będziesz startować. Pomaga to nam w oszacowaniu jak długo i jakimi sposobami musisz ćwiczyć, aby osiągnąć cel. Jednocześnie jest to najłatwiejszy sposób na śledzenie postępów. 

W co się ubrać i co zabrać

Tak jak w przypadku każdego innego treningu na siłowni, pamiętaj o odpowiednim stroju. Podstawą jest oddychającą, wygodna i nieograniczająca ruchów odzież oraz antypoślizgowe buty sportowe. Dodatkowo weź ze sobą ręcznik,  który będziesz kładł/a na sprzęt i maty, na których ćwiczysz oraz butelkę wody. 

Taka konsultacja trwa zazwyczaj od 45 minut do godziny. 

Zapisz się na konsultację

Trener personalny – ile kosztuje? Od czego zależy cena?

Cena treningu personalnego zależy od kilku czynników takich jak:

W Warszawie koszt treningu personalnego trwającego 60 min wynosi średnio od 100 do 200 zł. Poza tym trzeba także doliczyć koszt wejścia na siłownię (o ile tam ma odbywać się trening) lub rozważyć dołączenie do programu kart sportowych w pracy, lub jako osoba indywidualna. 

Warto zwrócić uwagę na to czy trener współpracuje z dietetykiem. Oczywiście każdy trener musi znać podstawy diety treningowej, natomiast układanie całościowej diety warto zostawić ekspertowi w tej właśnie dziedzinie. Dlatego radzę szukać trenerów, którzy na co dzień wspomagają się wiedzą dietetyka. Świadczy to między innymi o tym, że trener zdaje sobie sprawę, jak ważna jest rola diety w treningu. 

W Warsaw Trainer cena konsultacji trenerskiej to tylko 29 zł. Już dziś możesz umówić się na pierwszy wspólny trening i sprawdzić, czy chcesz zacząć regularnie ćwiczyć z jednym z naszych trenerów. Poniżej znajdziesz cennik treningów personalnych obowiązujący w Warszawie. 

Umów się na konsultację

Regulamin | Polityka prywatności