4 powody dlaczego nie chudniesz

Trening odchudzający to najbardziej popularny wśród wszystkich rodzajów treningu. Przed każdym sezonem wakacyjnym mnóstwo ludzi szuka skutecznych metod jak zrobić formę na lato albo zrzucić kilka kilogramów tłuszczu. W zasadzie jeżeli mam być szczery, wcale nie potrzebujesz skomplikowanej strategii, żeby uzyskać zadowalające rezultaty. Potrzebujesz konsekwentnego powtarzania zasad zdrowego stylu życia, które przedstawię w tym krótkim wpisie.

 1. Spożywasz zbyt dużo kalorii.

  Jesz 5 posiłków dziennie, wypijasz odpowiednią ilość czystej wody i nic, ciągle nie pokazuje się ten kochany kaloryfer na brzuchu. A co z tymi przekąskami między posiłkami? No właśnie… Zacznij podchodzić do żywienia poważnie! Fundamentalnym warunkiem odchudzania jest ujemny bilans kaloryczny, więc zacznij liczyć to co jesz! Kuchenna waga w klasycznym dyskoncie nie kosztuje dużo, a da Ci cenne informacje, ile kalorii spożywasz w ciągu dnia. Znajdź osobę, która pomoże Ci oszacować, ile kalorii powinieneś spożywać w ciągu dnia, a zobaczysz po krótkim czasie, że zacznie się to opłacać.

  W ustaleniu ile kalorii powinieneś przyjmować, żeby schudnąć, a ile, żeby utrzymać później wagę, pomoże ci kalkulator kalorii.

 2. Kiepski plan treningowy.

  No dobrze, żywienie mamy za sobą, nasza glikemia jest stabilna. Czas zacząć trening odchudzający. Przychodzisz na siłownię, zaczynasz od 10 min na bieżni, po czym wyjmujesz smartfona, przeglądasz Facebooka, Instagram, zagadujesz do lasek w pobliżu itp. W ten sposób mija te 60-90 min idziesz do domu, trening mamy zaliczony. STOP! Jeżeli zależy Ci na efektach, potrzebujesz odpowiedniego dla swoich możliwości planu treningowego, w którego czasie solidnie się zmęczysz. Jeżeli uważasz, że używając przepięknych maszyn na siłowni, cokolwiek uzyskasz, to życzę powodzenia. Trening odchudzający ma obfitować w ciężkie ćwiczenia złożone jak martwy ciąg, podciągania na drążku, warianty wyciskań, przysiady, czyli gamy ćwiczeń globalnych, w których czasie pracuję bardzo dużo włókien mięśniowych. Duży wysiłek  na treningu=dużo spalonych kalorii a powtarzanie sekwencji regularnie daje spektakularne efekty. Przede wszystkim traktuj to POWAŻNIE!

 3. Intensywność treningu jest do bani.

  Ostatnia składowa zdaję się być jedną z najważniejszych. Tak jak wspomniałem wcześniej, liczy się ilość pracy, jaką wykonaliśmy w czasie treningu odchudzającego! Na intensywność składa się:

  • Procent ciężaru maksymalnego, czyli jak duży ciężar dźwigamy. Czym więcej tym ćwiczenie staję się trudniejsze i o to chodzi! Natomiast należy zachować umiar i poprawną technikę, bo łatwo przeholować
  • Przerwy odpoczynkowe. Nie trzeba być specem, żeby się domyślić, że, czym krótsze przerwy między seriami tym nasze tętno rośnie a w konsekwencji trening, nabiera tempa i spalamy dużo kalorii? Czy nie o to właśnie nam chodzi?

  Przykładowy plan może wyglądać następująco:

  • Odmiana przysiadów
  • Podciąganie np.: podciąganie na drążku, wiosłowania
  • Trening tylnej taśmy tj; martwy ciąg czy skłony ze sztangą w staniu
  • Wyciskanie np.: wyciskanie leżąc, stojąc
  • Brzuch

  Zestaw wykonujemy bez przerwy po zakończeniu 60-70 sekund przerwy powtarzamy 4-6 razy. Gwarantuje niezapomniane wrażenia a przede wszystkim świetne efekty!

 4. Zbyt słaba regeneracja.

  Trenujesz 4 razy w tygodniu, masz dobry plan treningowy i żywieniowy, na ogół wszystko jest w porządku, ale dalej nie chudniesz. Co wtedy?

  • Śpisz 5-6 godzin dziennie.
  • Pijesz dziennie 5 mocnych kaw, aby przetrwać.
  • Twoja praca, życie prywatne bardzo Cię stresuje i powoduje niepokój.

  Wiem, że może to być niezwykle trudne, zwłaszcza że żyjemy w dynamicznym świecie, ale zacznij od podstaw.

  • Śpij 7-8 godzin. Oczywiście jest niewielka grupa ludzi, którym wystarczy do regeneracji mniej czasu, natomiast większość właśnie tyle potrzebuje. Jeżeli to duży problem postaraj się w trakcie dnia znaleźć czas na 15/20-minutową drzemkę.
  • Popraw jakość snu. Stosuj się do ogólnie przyjętych zasad, które są skuteczne tj.; zjedz ostatni lekkostrawny posiłek 2 h przed snem, zamień oglądanie telewizora na książkę, zmniejsz natężenie światła w pokoju, wywietrz dobrze pomieszczenie 15 min przed snem.
  • Zrelaksuj się. Zastanów się nad zastosowaniem pewnych technik relaksujących. Techniki oddechowe, lekki stretching połączony z rolowaniem głównych grup mięśniowych pomoże z zasypianiem.

Reasumując

Zastosuj te 4 proste techniki, które pozwolą poprawić Twoją jakość życia, a zapewniam Cię, że będziesz zaskoczony z efektów. 3 mam kciuki!

 

W ofercie Warsaw Trainer znajdziesz między innymi trening odchudzający.

Nie czekaj, umów się na konsultację (tylko 29zł) już dziś! 

Umów się na konsultację
Regulamin | Polityka prywatności