Trening interwałowy – skuteczna walka z tłuszczem

Trening krótkotrwały o wysokiej intensywności inaczej trening interwałowy to ostatnimi czasy bardzo popularna metoda stosowana w celu redukcji tkanki tłuszczowej, ale czy aby na pewno każdy z nas powinien od razu zacząć trenować tą metodą ? Postaram się przybliżyć w kilku zdaniach, na czym to polega.

Trening interwałowy to przede wszystkim wysiłki mieszane o zmiennej intensywności z niepełną przerwą odpoczynkową, lecz o niskiej objętości wysiłku. Czas takiego wysiłku wynosi od kilku do kilkunastu minut. Krzywa intensywności informuje nas o tym, że im większa intensywność wysiłku, tym więcej organizm czerpie energii z węglowodanów. Wiemy również o tym, że wysoka intensywność wysiłku sprzyja podwyższeniu metabolizmu spoczynkowego i większego korzystania energii z tkanki tłuszczowej ! To właśnie dlatego trening interwałowy okazuję się być tak skuteczny w walce z otyłością.

ZALETY TRENINGU INTERWAŁOWEGO:

WADY TRENINGU INTERWAŁOWEGO

Podobał Ci się artykuł? Daj znać

Jeśli  informacje o treningu interwałowym, które  przeczytałeś/przeczytałaś były pomocne – daj mi o tym znać w komentarzu poniżej albo poleć ten artykuł znajomemu! Dzięki i do zobaczenia w kolejnym artykule.

Zapisz się na konsultację

Zobacz także:

Dbaj o plecy podczas treningu. Porady trenera personalnego

Przysiady pełne czy częściowe?

Jak zbudować silne i kształtne pośladki?

Regulamin | Polityka prywatności